Експериментальна школа

Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник»  зібрала своїх прихильників, учнів 4-11-х класів – 68 учасників, 03.03.2015, які вирішували цікаві завдання з української мови і літератури та українознавства.

ЗВІТ

про проведення дослідно-експериментальної роботи

з теми: „Організаційно-педагогічні умови підвищення якості освітніх послуг загальноосвітніх навчальних закладів” (підготовчий етап)

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації № 67 від 17.03.2014 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи з теми «Організаційно-педагогічні умови підвищення якості освітніх послуг загальноосвітніх навчальних закладів» на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» завершився підготовчий етап дослідно-експериментальної роботи за означеною темою.

Актуальність дослідження була обумовлена тим, що сучасне освітнє середовище навчальних закладів розвивається в умовах ринку, що спричиняє позитивні зрушення в економіці країни в цілому. Сьогодні освіта, а відповідно й отримані знання, є однією з найбільш швидко зростаючих і перспективних сфер у будь-якій галузі професійної діяльності спеціаліста. Враховуючи розвиток суспільства та визначеність пріоритетів щодо отримання нових якісних знань, в освітянську практику входить дефініція «маркетинг» як діяльність щодо завоювання та вивчення ринку.

У наукових джерелах це поняття розглядається як основний закон і цільна філософія, стратегія і тактика організації та управління діяльністю господарюючого суб’єкта, що орієнтована на пріоритет найбільш повного і якісного задоволення потреб споживача; «маркетинг – це відстеження та урахування змін, визначення задоволення споживачів, прогнозування подальшої політики діяльності». Аналізуючи окреслені визначення, можна зробити висновок, що маркетинг – це певна стратегія діяльності організації, орієнтованої на задоволення конкретних потреб певного кола споживачів і отримання в майбутньому прибутку для подальшого розвитку й підтримки цієї діяльності.

Черкаська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №13

Черкаської міської ради Черкаської області

18030, м. Черкаси, вул. Ватутіна, 146 (0472)73-17-20 e-mail:director@school13.ck.ua

www. school13.ck.ua

від 08 .12.2014

на  № від

ЗВІТ

про завершення І (організаційно-підготовчого) етапу

дослідно-експериментальної роботи за темою:

на базі комунального закладу Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №13 Черкаської міської ради Черкаської області

(травень 2014 р. – грудень 2014 р.)

З метою визначення ефективних умов підвищення якості освітніх послуг загальноосвітніх навчальних закладів, сприятливих для реалізації принципів гнучкості, прогностичності, наступності, безперервності системи освіти, поєднання державного управління і громадського самоврядування в освітній діяльності та керуючись статтями 3, 5 розділу І Закону України „Про загальну середню освіту“, пунктом 7 Положення про Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації (далі – Департамент), затвердженого розпорядженням обласної державної адміністрації 07.03.2013 № 58 (зі змінами внесеними розпорядженням обласної державної адміністрації від 21.05.2013 № 151), наказу №67 від 17.03.2014 року департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації на базі Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №13 Черкаської міської ради Черкаської області проводиться дослідно-експериментальна робота за темою:

«Погоджено»

В.В.Добровольський

____________________2014р.

Програма

дослідно-експериментальної роботи з теми:

"Організаційно-педагогічні умови підвищення якості освітніх послуг

загальноосвітніх навчальних закладів" на 2014-2017 рр.

І. Підготовчий етап

(травень 2014р. - грудень 2014р)

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальні

Очікувані результати

1

Визначення та наукове обґрунтування теми, мети та завдань дослідно-експериментальної роботи

- Консультації з науковим керівником

- Збір теоретичних матеріалів з теми дослідно-екепериментальної роботи

2014 р.

Адміністрація школи, науковий керівник, шкільний бібліотекар, психолог

Уточнення мети та завдань дослідно-експериментальної роботи. Створення каталогу літератури за темою експерименту

2

Вивчення та аналіз педагогічного досвіду з проблеми дослідно-експериментальної роботи.

- Збір методичних матеріалів з проблеми освітніх послуг за окремими освітніми галузями

- Аналіз вітчизняного та зарубіжного педагогічного досвіду з проблеми підвищення якості освітніх послуг загальноосвітніх навчальних закладів

2014 р.

Заступник з навчально-виховної роботи, голови МО вчителів, творча група вчителів

Банк даних з проблеми дослідно-експериментальноїроботи.

3

Нормативно-правове забезпечення експерименту:

- планування дослідно-експериментальної роботи в школі;

- проведення педагогічної ради „Забезпечення якості освітніх послуг навчального закладу на основі маркетингових досліджень".

2014р

Адміністрація школи, науковий керівник, психолог

- перспективний план дослідно-експериментальної діяльності

- рішення та рекомендації педагогічної ради