Щирі вітання Литвин Олександрі, учениці 9-І  класу, яка виборола ІІІ місце у ІІ-у (міському) етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури у 2017/2018 навчальному році. Вчитель:... ОМБУДСМЕН ЗАНЕПОКОЄНИЙ ПОЯВОЮ СУЇЦИДАЛЬНОЇ ІНТЕРНЕТ-ГРИ, "ЖЕРТВУ" ЯКОЇ ЗНАЙШЛИ НА ЧЕРКАЩИНІ. «Червона сова» Докладніше:  https://goo.gl/Jeffjr Наближається найулюбленіше свято дітвори та дорослих –Новий рік. Учнівський, педагогічний та батьківський колективи школи активно включились у перебіг традиційного міського заходу «Новорічний нас... Команда школи «Сокіл»  «Джура»   у складі учнів 10-А та 11-Б класу прийняли активну участь  у ІІ міжшкільній спортивній олімпіаді ім. Б.Каравайського  у спеціалізованій школі  № 18 та вибороли по... Теперь в нашей колекции наград есть еще "ПЕРВЕНСТВО МИРАААА")))) https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1849021452077457&id=100009088617712 Щирі вітання Чабаненко Ірині, учениці 9-І класу, яка виборола ІІІ місце у     ІІ-у (міському) етапі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови у 2017/2018 навчальному році. Вчитель: Перевала О.В... Щиро вітаємо ученицю 7-І класу Ковальову Іванну, яка створила  відео «Моя школа-найкраща» і отримала заслужену нагороду-диплом ІІ ступеня у Обласному конкурсі –реклами  навчальних закладів «Рекла... Щирі вітання Касімову Глєбу, учню 8-Е класу, який виборов   ІІ місце у ІІ-у (міському) етапі Всеукраїнської олімпіади з біології у 2017/2018 навчальному році. Вчитель: Крижанівський В.В.  Дякуємо... 21 листопада –День Гідності та свободи, який указом Президента України щорічно відзначається  з 2014 року з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії а також віддання належної  шан... Ми  пишаємося ученицею нашої школи Жуковською Крістіною. Крістіна успішно приймає участь у популярному телевізійному шоу «Голос Діти». Крістінка, ми всі вболіваємо за тебе і бажаємо перемоги! ht...

Медіатека

(За програмою з української літератури для знз
з навчанням мовами національних меншин)

На цій сторінці ми розмістили тексти творів або посилання на ті твори шкільної програми, яких немає ні в підручниках, ні в шкільній бібліотеці
(або є в невеликій кількості).

Ви також можете скористатися посиланнями на інформаційні ресурси про життя і творчість українських письменників, що вивчаються у школі: біографії, портрети, тексти творів, матеріали до уроку

Розділ створено на прохання читачів. Він буде поповнюватись за заявками. Свої побажання ви можете висловити особисто у шкільній бібліотеці.

Всеволод Нестайко
"Тореадори з Васюківки"

Роман складається із трьох частин: «Пригоди Робінзона Кукурузо», «Незнайомець з тринадцятої квартири» та «Таємниця трьох невідомих». Героями повісті є Ява Рень та Павлуша Завгородній.

Книгу перекладено на близько 20 інших мов і внесено до почесного списку Андерсена.

1965 року оповідання «Тореадори з Васюківки» (одне з двох оповідань, з яких виріс цей роман)
було екранізовано Харківською студією телебачення

Читати онлайн у бібліотеці Українського центру

читати онлайн у біблііотеці bookz

Скачати аудіокнигу Тореадори з Васюківки

Всеволод Нестайко. Біографія

Андрій Чайковський
„За сестрою”.

На правому березi рiки Самари, яких десять миль вiд Днiпра, лежало українське село Спасiвка. Даремно шукав би хто його в теперiшню пору. Воно пропало. Зруйноване, поросле травою, як багато-багато iнших тогочасних українських осель.

А.Чайковський. За сестрою (doc)

Книга в електронному вигляді представлена також у бібліотеці сайту «Освіта Харкова» скачати у форматі pdf

Біографія А.Чайковського

Наталена Королева
„Скитський скарб”.

Книга в електронному вигляді представлена у кількох бібліотеках.

Читати книгу у бібліотеці Українського центру

Читати книгу у бібліотеці ВВМ

Про автора

Борис Харчук. „Планетник”.

Повість-притча Б. Харчука «Планетник» має в собі багато казкових, фантастичних елементів. Але головна думка її ясна: треба навчитися жити в гармонії з природою, безнастанно трудитися, боротися за здійснення своєї мрії. У житті часто буває, що талановитих, неординарних людей ображають, цураються, зневажають. А ті все одно не відступаються від своїх принципів добра й справедливості, людинолюбства. Одвічною мрією людини було навчитися літати. І ця мрія здійснилася завдяки таким, як Планетник.

Читати книгу у бібліотеці Українського центру

Книга в електронному вигляді представлена у бібліотеці сайту «Освіта Харкова»
Скачати у форматі pdf

Борис Харчук - біографія

Пантелеймон Куліш
"Орися"

Романтична історія про щасливе кохання

Скачати (doc)

Борис Антоненко-Давидович
"Крила Артема Летючого"

читати онлайн

Про автора

Твори українських письменників для додаткового читання
(За програмою з української літератури для знз з навчанням мовами національних меншин)

Нечуй-Левицький І.
"Старосвітські батюшки і матушки"

У повісті-хроніці І. С. Нечуя-Левицького (1838-1918) з неперевершеним гумором, іноді навіть карикатурно змальовано життя українського духовенства 20-40-х років минулого століття. Читача захоплюватимуть смішні пригоди і старосвітських, і новітніх батюшок і матушок – численні «гарбузи» Балабухи, «скакання в гречку» його попаді Олесі, запопадливість у хазяйстві дружини Харитона Моссаковського. Глузуючи з духовенства, письменник з теплою симпатією показав народ, його побут, його несміливі спроби протесту проти різних знущань.

Скачати книгу у Е-бібліотеці «Чтиво» (різні формати)

10-11 кл.

:: Микола Куліш. "Мина Мазайло"
::
Микола Куліш - Біографія
::
"Мина Мазайло" М.Куліша (1991) ч.2 - YouTube

:: Василь Барка. Жовтий князь (текст)
:: Жовтий князь (аудіокнига)

:: Улас Самчук. Марія

:: Іван Багряний. Тигролови (текст)
:: Тигролови (аудіокнига)