"Уже чотири "золота" і одна "бронза" – українська команда на ІІІ літніх юнацьких Олімпійських іграх має чим похвалитися і впевнено тримається у першій десятці медального заліку. Назар Чепурний, І... 02 жовтня 2018 року шляхом голосування з кількістю голосів 259 проти 75 голосів за Бухал Юлію (9-І клас)  новим Президентом школи стала Ковальова Іванна. Вітаємо! Бажаємо творчих здобутків, здійс... Школа пишається ученицями 4-А класу Мартинюк Поліною та Жицькою Ангеліною . Діти є переможцями міжнародного конкурсу-фестивалю «Золотий Олімп Карпат». Дякуємо керівнику Садовській О.В. Бажаємо ус... 15 вересня 2018 року з нагоди Дня міста відбувся фото- квест серед учнів навчальних закладів міста «Знай рідне місто краще». Учні повинні за описом знайти пам’ятку культури та сфотографуватися на... 20.09.2018 року о 18-00 в актовій залі школи батьківська конференція, по питанню "Робота нової Української школи" НУШ. Ранкова зустріч у 1- А класі. 03 вересня 2018 року відбулися урочистості з нагоди Дня знань. Замість традиційної лінійки, для першокласників та їх батьків були проведені цікаві квести. Батьки пройшли тестування  на комп’ютера... Шановні учні, батьки, учителі!  Адміністрація школи щиро  вітає усіх  із початком навчального року. Бажаємо  міцного здоров'я, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань, ... З 29 травня в нашій школі працює літній мовний табір, який відвідують учні 5-6 класів. На дітей чекає не тільки вивчення англійської мови, а й цікаві ігри, проекти, розваги та відпочинок. Буде ве... Наповнене яскравими враженнями, свято останнього дзвоника, запам’ятається усім присутнім запальним флешмобом від одинадцятикласників та їхніх батьків; піснею, танцем, щирими словами, зверненими д...

Медіатека

Підручники, розв'язники

(За програмою з української літератури для знз
з навчанням мовами національних меншин)

На цій сторінці ми розмістили тексти творів або посилання на ті твори шкільної програми, яких немає ні в підручниках, ні в шкільній бібліотеці
(або є в невеликій кількості).

Ви також можете скористатися посиланнями на інформаційні ресурси про життя і творчість українських письменників, що вивчаються у школі: біографії, портрети, тексти творів, матеріали до уроку

Розділ створено на прохання читачів. Він буде поповнюватись за заявками. Свої побажання ви можете висловити особисто у шкільній бібліотеці.

Всеволод Нестайко
"Тореадори з Васюківки"

Роман складається із трьох частин: «Пригоди Робінзона Кукурузо», «Незнайомець з тринадцятої квартири» та «Таємниця трьох невідомих». Героями повісті є Ява Рень та Павлуша Завгородній.

Книгу перекладено на близько 20 інших мов і внесено до почесного списку Андерсена.

1965 року оповідання «Тореадори з Васюківки» (одне з двох оповідань, з яких виріс цей роман)
було екранізовано Харківською студією телебачення

Читати онлайн у бібліотеці Українського центру

читати онлайн у біблііотеці bookz

Скачати аудіокнигу Тореадори з Васюківки

Всеволод Нестайко. Біографія

Андрій Чайковський
„За сестрою”.

На правому березi рiки Самари, яких десять миль вiд Днiпра, лежало українське село Спасiвка. Даремно шукав би хто його в теперiшню пору. Воно пропало. Зруйноване, поросле травою, як багато-багато iнших тогочасних українських осель.

А.Чайковський. За сестрою (doc)

Книга в електронному вигляді представлена також у бібліотеці сайту «Освіта Харкова» скачати у форматі pdf

Біографія А.Чайковського

Наталена Королева
„Скитський скарб”.

Книга в електронному вигляді представлена у кількох бібліотеках.

Читати книгу у бібліотеці Українського центру

Читати книгу у бібліотеці ВВМ

Про автора

Борис Харчук. „Планетник”.

Повість-притча Б. Харчука «Планетник» має в собі багато казкових, фантастичних елементів. Але головна думка її ясна: треба навчитися жити в гармонії з природою, безнастанно трудитися, боротися за здійснення своєї мрії. У житті часто буває, що талановитих, неординарних людей ображають, цураються, зневажають. А ті все одно не відступаються від своїх принципів добра й справедливості, людинолюбства. Одвічною мрією людини було навчитися літати. І ця мрія здійснилася завдяки таким, як Планетник.

Читати книгу у бібліотеці Українського центру

Книга в електронному вигляді представлена у бібліотеці сайту «Освіта Харкова»
Скачати у форматі pdf

Борис Харчук - біографія

Пантелеймон Куліш
"Орися"

Романтична історія про щасливе кохання

Скачати (doc)

Борис Антоненко-Давидович
"Крила Артема Летючого"

читати онлайн

Про автора

Твори українських письменників для додаткового читання
(За програмою з української літератури для знз з навчанням мовами національних меншин)

Нечуй-Левицький І.
"Старосвітські батюшки і матушки"

У повісті-хроніці І. С. Нечуя-Левицького (1838-1918) з неперевершеним гумором, іноді навіть карикатурно змальовано життя українського духовенства 20-40-х років минулого століття. Читача захоплюватимуть смішні пригоди і старосвітських, і новітніх батюшок і матушок – численні «гарбузи» Балабухи, «скакання в гречку» його попаді Олесі, запопадливість у хазяйстві дружини Харитона Моссаковського. Глузуючи з духовенства, письменник з теплою симпатією показав народ, його побут, його несміливі спроби протесту проти різних знущань.

Скачати книгу у Е-бібліотеці «Чтиво» (різні формати)

10-11 кл.

:: Микола Куліш. "Мина Мазайло"
::
Микола Куліш - Біографія
::
"Мина Мазайло" М.Куліша (1991) ч.2 - YouTube

:: Василь Барка. Жовтий князь (текст)
:: Жовтий князь (аудіокнига)

:: Улас Самчук. Марія

:: Іван Багряний. Тигролови (текст)
:: Тигролови (аудіокнига)