Оголошення:
Щирі вітання Литвин Олександрі, учениці 9-І  класу, яка виборола ІІІ місце у ІІ-у (міському) етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури у 2017/2018 навчальному році. Вчитель:... ОМБУДСМЕН ЗАНЕПОКОЄНИЙ ПОЯВОЮ СУЇЦИДАЛЬНОЇ ІНТЕРНЕТ-ГРИ, "ЖЕРТВУ" ЯКОЇ ЗНАЙШЛИ НА ЧЕРКАЩИНІ. «Червона сова» Докладніше:  https://goo.gl/Jeffjr Наближається найулюбленіше свято дітвори та дорослих –Новий рік. Учнівський, педагогічний та батьківський колективи школи активно включились у перебіг традиційного міського заходу «Новорічний нас... Команда школи «Сокіл»  «Джура»   у складі учнів 10-А та 11-Б класу прийняли активну участь  у ІІ міжшкільній спортивній олімпіаді ім. Б.Каравайського  у спеціалізованій школі  № 18 та вибороли по... Теперь в нашей колекции наград есть еще "ПЕРВЕНСТВО МИРАААА")))) https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1849021452077457&id=100009088617712 Щирі вітання Чабаненко Ірині, учениці 9-І класу, яка виборола ІІІ місце у     ІІ-у (міському) етапі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови у 2017/2018 навчальному році. Вчитель: Перевала О.В... Щиро вітаємо ученицю 7-І класу Ковальову Іванну, яка створила  відео «Моя школа-найкраща» і отримала заслужену нагороду-диплом ІІ ступеня у Обласному конкурсі –реклами  навчальних закладів «Рекла... Щирі вітання Касімову Глєбу, учню 8-Е класу, який виборов   ІІ місце у ІІ-у (міському) етапі Всеукраїнської олімпіади з біології у 2017/2018 навчальному році. Вчитель: Крижанівський В.В.  Дякуємо... 21 листопада –День Гідності та свободи, який указом Президента України щорічно відзначається  з 2014 року з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії а також віддання належної  шан... Ми  пишаємося ученицею нашої школи Жуковською Крістіною. Крістіна успішно приймає участь у популярному телевізійному шоу «Голос Діти». Крістінка, ми всі вболіваємо за тебе і бажаємо перемоги! ht...

Віртуальний музей

В рамках проведення заходів до 70-річниці Перемоги над нацизмом, Дня пам’яті та  примирення учителі та учні школи створили мультимедійну презентацію «1939-1945-ніколи знову!» (керівник  вчитель інформатики Уперенко О.М.),привітали ветеранів пам’ятними листівками та подарунками ( керівник  «Пошукового гуртка» Харченко О.І.). 8 травня 2015 року  учнівський та педагогічний колектив школи вшанували пам'ять про загиблих героїв Хвилиною мовчання , відбулася виховна година в 5-Б класі «Перемога одна на всіх».  9 травня 2015 року педагоги школи прийняли участь у загальноміському мітингу на Соборній площі міста.

Восени 1942 року на Волзі в районі Сталінграда розпочалася одна з найбільших битв Другої світової війни. У результаті наступу радянської армії 19-23 листопада в оточенні опинилося 330-тис. німецьке угруповання. 2 лютого 1943 року фашистські війська капітулювали. Перемога під Сталінградом відкрила можливість для наступу радянських військ в Україні. 18 грудня 1942 року фашистів вибили із с. Півнівка Міловського району (Луганщина). Того ж дня від нацистів звільнено ще декілька населених пунктів України. Першим районним центром, звільненим від окупантів, було м. Мілове. 1 066 солдатів і офіцерів загинули за визволення першого міста на українській землі.

Улітку 1943 року (5 липня - 23 серпня) радянським військам удалося завдати поразки гітлерівським арміям на Курській дузі. Загальний наступ під Курськом дав можливість визволити місто Харків (23 серпня 1943 року). Уперше за всю історію Другої світової війни Москва салютувала визволителям українського міста. Почався загальний наступ, який мав на меті повністю звільнити Україну від німецько-фашистських загарбників. Першим етапом цього плану стала підготовка до визволення Лівобережної України.

Протягом серпня - вересня 1943 року від німців звільнено Лівобережжя з його промисловим серцем - Донбасом. Операції на території Лівобережної України відбувалися в досить важких умовах. Відступаючи, нацисти в безсилій люті теж застосували тактику «випаленої землі» - знищували все, передусім промислові об'єкти й матеріальні цінності, які не можна було вивезти до Німеччини. У жовтні 1943 року радянські війська остаточно ліквідували німецькі плацдарми в районі Мелітополя та Запоріжжя й самі почали закріплюватися на правому березі Дніпра біля Києва та Кременчука. На черзі була операція з визволення столиці України.

28 жовтня в День визволення України, учні пошукової бригади привітали ветеранів  Романова М.С., Зарву А.Ф., ветерани радо спілкувалися та розповідали учням про нелегку долю перемоги

Екскурсія по музейній кімнаті

http://connect.school13.ck.ua/tvffqm8.8bto4x/

Виконавчий комітет Черкаської міської ради нагородив Грамотою колектив музейної кімнати Бойової Слави Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №13 (директор – Добровольський В.В., керівник музею – Харченко О.І.) за цілеспрямовану систематичну творчу пошуково-дослідницьку фондову експозиційну роботу та за підсумками щорічного міського огляду-конкурсу музейних кімнат Бойової та Трудової Слави.

Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №13

Черкаської міської ради   Черкаської області

І.  Повна назва музею Кімната – музей «Бойової слави  партизанів і підпільників Черкаського району та міста Черкаси»

Профіль музею пошуковий, партизанів і підпільників Черкаського району та міста Черкаси

Засновник Кравцова Л.П.

Підпорядкування Черкаській спеціалізованій школі №13

Заклад, що здійснює методичне керівництво: Черкаський міський методичний кабінет установ освіти

Статус не юридична особа

Адреса музею, телефон:   вул. Ватутіна 146

Короткі історичні відомості (дата заснування, № і дата наказу): 4 травня 2001 року, розпорядження управління освіти

Структура музею кімната-музей

Керівник музею Харченко О.І.

Загальна кількість одиниць збереження 130

Кількість музейних предметів основного фонду 126

ІІ. Характеристика експозиційних розділів:

«На передодні війни» - стенд де підібрані матеріали про місто Черкаси  до війни. Дібрані матеріали дають змогу уявити історію в довоєнний період. Стенд доповнюють зібрані матеріали та фотографії.

«Оборона міста в 1941 році» - дібраний матеріал про важку оборону міста, відступ наших військ і облогу міста німецькими військами.

«Звільнення міста»- матеріал та експонати дібрані за період війни в місті, фото ілюструють історію звільнення м. Черкаси , також учнями створена діорама «Форсування Дніпра» яка дає змогу уявити важкий шлях через Дніпро.

“Партизанський і підпільний рух на Черкащині”- найбільша експозиція нашої музейної кімнати в яку входять друковані матеріали,фотографії, книги, листи та речі періоду війни. Зібрані матеріали про партизан і підпільників Черкаського району.

«Наші земляки» - в цей розділ входять наші земляки-визволителі, які поклали своє життя за перемогу над німецько-фашистськими загарбниками. В експозицію входять два стенди та виставкові матеріали.

«Куточок трудової слави» - стенд дає можливість уявити  в яких умовах відбувалося відродження міста Черкаси, це ілюструють світлини післявоєнного періоду, в  експозицію входять документи, фотографії.  «Афганістан» - стенд містить матеріали про події в Афганістані.

Виставкова експозиція – містить матеріали розміщені в папках за різними темами, експонати  війни – бойові снаряди, гімнастерку, флягу, планшет, прапор, листи та інше  – які візуально доповнюють експозицію музейної кімнати.

IY. Які заходи шкільного (міського) рівня були проведені за 2013 рік (2-3 фото)? Які досягнення, відзнаки? За 2013 -2014 н.р. в музейній кімнаті «Бойової слави партизанів і підпільників Черкаського району і м. Черкас»була проведена  робота по вдосконаленню і оновленню матеріалів. Робота музею була побудована з урахуванням недоліків, продовжено збір речових експонатів та розвитку дослідницької роботи.За даний період роботи до музейної кімнати було долучено два стенди «Куточок трудової слави» та «Афганістан» де зібраний матеріал членами гуртка. До музею долучено  експозицію «Залишки боєприпасів знайдених на місцях боїв за визволення м. Черкаси біля с. Дахнівка», та залишки міни. Активну участь взяв в поповненні експозиції заступник директора з АГРБолтян О.А. та учні пошукової бригади, дві книги, солдатський лист. Знайдені експонати виставляються у музейній кімнаті разом з іншими експозиціями та стендами. Протягом року гуртківці і учні школи відвідали ветеранів Великої Вітчизняної війни, які за станом здоров’я не змогли прийти в школу, поздоровляли ветеранів з річницею визволення України, з  70-ю  річницею визволення міста Черкаси. Учнями було підготовлено невеличку літературну композицію. Натомість ветерани розповідали учням свої спогади про війну.   Створено експозицію  «Залишки боєприпасів знайдених на місцях боїв за визволення м. Черкаси біля с. Дахнівка».

У музейній кімнаті проведено екскурсії на різні теми, зокрема: «Оборона міста  Черкаси», «Жорстока окупація», «Воїни-партизани» та інші. Лекторською групою проведено ряд виховних заходів: Бесіда з учнями 7-9 класу «Партизани і підпільники - наша слава, наша гордість», година пам’яті «Війна далеко... Але пам'ять з нами...», проведена бесіда  з учнями початкових класів «Визволення України», поздоровлення ветеранів  «Година спілкування з ветеранами», виставка до Дня визволення Черкас (14 грудня 1943 ) «День грудневий вікопомний...»

В 6-а класі проведено виховну годину  «Цей славетний день»до 70 річниці визволення Черкас.

Перегляд фільму «Форсування Дніпра»  учнями 9 класів.

Учні 2-4 класів відвідали музейну кімнату, для них було підготовлено виховні години та екскурсії по музейній кімнаті.

Керівник музею              О.І.Харченко

На даний момент 73 гостей на сайті