Світського виховання

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні ми згадуємо про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловлюємо повагу всім борцям проти нацизму, увічнюємо пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки. Символом Дня пам’яті і примирення в Україні став червоний мак

32  роки  тому - 26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян. Аварія на ЧАЕС — найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі. Ця страшна  дата навіки залишиться у душах і серцях  мільйонів українців. Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.

26 квітня 2018 року відбувся мітинг –реквієм в пам'ять тих , хто ціною власного життя зупинив мирний атом, хто   виконав  свій обов’язок і захистив  людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

Чи знаєш ти, дитино,

Чи знаєш взагалі,

Що сталось в ті роки,

Коли хмарини з пилу

Закрили всі зірки?

Про ніч, ту, що навіки

Змінила нас усіх,

Про всі ті болі й крики,

Через фатальний збіг.

Про тих, хто йшов до пекла,

Рятуючи живих.

Про тих героїв славних,

Що полягли в ЧАЕС.

11 квітня 2018 року в рамках міського щорічного огляду-конкурсу дитячої художньої творчості «Мистецький дивокрай Черкащини» відбувся огляд шкільних колективів . Свої досягнення презентували вокальний ансамбль «Гармонія» , солісти –вокалісти Жуковська Крістіна, Швець Вєра  (керівник Скляр В.М.) та зразковий хореографічний колектив «Ірбіс»  керівник  Садовська О.В.) Всі присутні були зачаровані чудовими виступами наших колективів!

14 березня  2018 року учні 5-А класу відвідали музей Кобзаря. 5-класники дізналися про життя і творчість Т.Шевченка, побачили різні видання «Кобзаря», картини, малюнки славетного художника. А також  переглянули виставку картин «Шевченко і сучасність»

13 березня 2018 в  рамках проведення заходів кафедри світського виховання року учнівські  колективи 5-А,І, 6-Е,І класів презентували свої досягнення у вигляді емблем класу, нагород , медалей у мистецьких та творчих конкурсах,художньої творчості, гри на музичних інструментах.